01 maja Uroczystość św. Józefa Robotnika rok BII J 15,7-8

01 maja Uroczystość św. Józefa Robotnika rok BII J 15,7-8


Krzew, Ten kto Go uprawia i owoce.

Wiara musi owocować, nie raz w roku, ale codziennie.

Owocowanie nie dzieje się w próżni, ale w krzewie, w łączności z korzeniem, światłem i innymi składnikami mineralnymi o które dba ogrodnik-Stwórca. Czasem trzeba coś przyciąć (Biblia nazywa to oczyszczeniem), żeby lepiej owocowało, a czasem trzeba coś odciąć, bo nie przynosi owocu.

Do Boga nie można przychodzić jak suchy patyk, bez zalążka owocu, bo choć Pan Bóg jest cierpliwy to taka martwa gałąź tylko szkodzi i nadaje się do odcięcia.

Aby patyk nie był uschły musi trwać w krzewie, bo tam są wszystkie składniki do rozwoju i owocowania. Chodzenie do kościoła, bez łaski uświęcającej, bez spożywania Ciała i Krwi Pańskiej to absurd.

Z naszej strony wystarczy odrobina dobrej woli, by powrócić do korzeni i czynić dobro. Resztą zajmie się sam Stwórca. On wie jak to pomnożyć, by małe ziarno zmienić w kwitnący ogród pełen dorodnych i odżywczych owoców.

Przypomina nam o tym dzisiejszy Patron św. Józef Robotnik, którego imię oznacza: Bóg pomnaża.

Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami. J 15,7-8

fot. z bazy freepick

0105BIIJPG